برکه های جنوب

در سراسر جنوب ايران سازه های نغز و جالبی ديده ميشوند که بر روی آب انبارهای درون زمين ساخته شده اند. در سرزمين لارستان که بخشی است از استان فارس به اين آب انبارها برکه ميگويند.

در تارنمای کوخِرد عکسهای زيبايی از اين برکه ها ديده ميشود. کوخرد (کوه خرد، کوه کوچک) يکی از روستاهای لارستان است.

برکه خردجو

بركه خردجو

 

آب شيرينو

آب شيرينو

در فرتور (عکس) زير ايستگاه راديوی بندرعباس را ميبينيم که در ساختمان آن از ساختمان آب انبارهای جنوب ايران الهام گرفته شده است.

بندرعباس

/ 4 نظر / 25 بازدید
فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.(در ضمن اين سرويس از طريق ISP ندا بي دليل قابل ديدن نيست)

Ghaffar

سلام. با تشکر از شما از اینکه به نارنمای کوخرد لینک گذاشتید. در آینده ی نزدیک مطالب و عکس های جدیدی به تارنما اضافه خواهد شد. ضمنا من به سختی توانستم اين صفحه را ببينم. مجبور شدم آدرسURL صفحه را در صفحه ی ديگری بنويسم تا بتوانم اين صفحه را ببينم فکر می کنم يکی از مشکلات بازديد کنندگان تارنمای شما و کاربران پرشین بلاگ نیز همين باشد. پيشنهاد می کنم برای آدرس پیامها و پيشنهادات لينکی رو هم در صفحه ی خودتان قرار بدهيد به عنوان مثال آدرس همين صفحه چنين است http://commenting.persianblog.ir/ucomments.asp?id=1977403 تا ديگران بتوانند به راحتی در مورد مطالب ارزشمند تارنمای شما نظر بدهند. با تشکر

ali

سلام مانی جان از نهايت لطفت سپاسگذارم. وبلاگ شما فوق العاده زيباست. من برای ثبت تو پرشين بلاگ مجبور بودمINVIRONMENTوارد کنم چون نمی ذیرفت. در هر صورت از آشنایی با دوست خوبی چون شما شاسگذارم.

حامد - ق

تارنگار نغز و زيبايی‌ست ... پاينده و پيروز باشيد.